Depilacja laserowa

DEPILACJA LASEROWA STARDUST MED

Depilacja laserowa przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się niechcianego owłosienia.

Laser diodowy w rękach operatora z  odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem pozwala uzyskać bardzo dobre efekty w jak najkrótszym czasie z zachowaniem bezpieczeństwa.

Depilacja laserowa opiera się na pochłanianiu energii fali świetlnej przez barwnik włosa (melaninę) i na tyle silnym podgrzaniu komórek otaczających macierz włosa, żeby skutecznie je uszkodzić. Żeby mieszek został zniszczony, włos musi znajdować się w fazie wzrostu (anagen). Pozostałe włosy są w fazie katagenu (faza przejściowa, czas trwania: 2 tygodnie) oraz fazie telogenu (faza spoczynku, czas trwania: 2-4 miesiące) .

Po pierwszym zabiegu zyskamy ok. 30% ubytku włosów. Aby osiągnąć pożądany efekt, zabieg trzeba powtórzyć od ok. 6-10 razy w odstępach 4-12 tygodni w zależności od partii. Ilość zabiegów jest uzależniona od kilku czynników tj. fazy włosa, fototyp skóry, kolor i ilość włosów oraz partia ciała. Im ciemniejsze włosy, a skóra jaśniejsza tym lepsze efekty! Laser nie działa na włosy siwe, bardzo jasne i meszkowate!

Po serii zabiegów można się spodziewać 90-98 % usuniętych włosów.

Emitowana przez laser fala o długości 800 nm przenika do ok. 2 mm w skórę. Działanie lasera jest więc powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Przed zabiegiem:

  • Dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić partię ciała, na której chcemy wykonać depilację laserową. Kilka tygodni przed zabiegiem nie stosować depilacji woskiem, maszynką elektryczną, pęsetą.

Zabieg:

  • W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, nienatłuszczona. U większości osób zabieg jest mało odczuwalny. Czuć ciepło oraz lekkie uszczypnięcia przypominające ugryzienie komara.

Po zabiegu:

  • Pojawia się lekkie zaczerwienienie. Do kilku tygodni włosy odrosną i wypadną, a następnie zaczną odrastać włosy których mieszki nie zostały uszkodzone przez światło lasera.

Po zabiegu:

  1. Łagodzić skórę np. żelem aloesowym
  2. Bezwzględny zakaz opalania min. 2-4tyg. oraz pomiędzy zabiegami. Zakaz dotyczy również solarium.
  3. Nie stosować peelingów, kosmetyków podrażniających min. tydzień po zabiegu.
  4. Na 3-4 dni zrezygnować z basenu, sauny.

Przeciwwskazania:

-świeża opalenizna (min. 4 tyg. przed zabiegiem nie należy się opalać),

-samoopalacze (nie należy stosować min. 2 tyg. przed zabiegiem),

-leki światłouczulające,

-zioła; dziurawiec, nagietek (min. 2, 3 tyg. przed zabiegiem nie używać),

-aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),

-ciąża,

-nowotwory,

-retinoidy (minimum 6miesięcy),

-depilacja woskiem, pastą cukrową, pęsetą (nie stosować ok. 1 miesiąc przed zabiegiem).