Depilacja laserowa

DEPILACJA LASEROWA STARDUST MED

Depilacja laserowa przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa opiera się na pochłanianiu energii fali świetlnej przez barwnik włosa (melaninę) i na tyle silnym podgrzaniu komórek otaczających macierz włosa, żeby skutecznie je uszkodzić. Żeby mieszek został zniszczony, włos musi znajdować się w fazie wzrostu (anagen). Pozostałe włosy są w fazie katagenu (faza przejściowa, czas trwania: 2 tygodnie) oraz fazie telogenu (faza spoczynku, czas trwania: 2-4 miesiące) .

Po pierwszym zabiegu zyskamy ok. 20-30% ubytku włosów. Aby osiągnąć pożądany efekt, zabieg trzeba powtórzyć od ok. 6-10 razy w odstępach 4-12 tygodni w zależności od partii. Ilość zabiegów jest uzależniona od kilku czynników tj. fazy włosa, fototyp skóry, kolor i ilość włosów oraz partia ciała. Im ciemniejsze włosy, a skóra jaśniejsza tym lepsze efekty! Laser nie działa na włosy siwe, bardzo jasne i meszkowate!

Po serii zabiegów można się spodziewać 90-98 % usuniętych włosów.

Stardust Med pozwala na wykonywanie indywidualnej, bezpiecznej i skutecznej terapii dzięki połączeniu zalet każdej długości fali: 808/755/1064nm.  Działanie lasera jest powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Przed zabiegiem:

  • Dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić partię ciała, na której chcemy wykonać depilację laserową. Kilka tygodni przed zabiegiem nie stosować depilacji woskiem, maszynką elektryczną, pęsetą.

Zabieg:

  • W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, nienatłuszczona. U większości osób zabieg jest mało odczuwalny. Czuć ciepło oraz lekkie uszczypnięcia przypominające ugryzienie komara.

Po zabiegu:

  • Pojawia się lekkie zaczerwienienie. Do kilku tygodni włosy odrosną i wypadną, a następnie zaczną odrastać włosy których mieszki nie zostały uszkodzone przez światło lasera.

Po zabiegu:

  1. Można łagodzić skórę np. żelem aloesowym
  2. Bezwzględny zakaz opalania min. 2-4tyg. oraz pomiędzy zabiegami. Zakaz dotyczy również solarium.
  3. Nie stosować peelingów, kosmetyków podrażniających min. tydzień po zabiegu.
  4. Na 3-4 dni zrezygnować z basenu, sauny.

Przeciwwskazania:

-świeża opalenizna (min. 4-6 tyg. przed zabiegiem nie należy się opalać),

-samoopalacze (nie należy stosować min. 2 tyg. przed zabiegiem),

-leki światłouczulające,

-zioła światłouczulające np. dziurawiec, nagietek (min. 2-3 tyg. przed zabiegiem nie używać),

-aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),

-ciąża,

-nowotwory,

-retinoidy (minimum 6miesięcy),

-depilacja woskiem, pastą cukrową, pęsetą (nie stosować ok. 1 miesiąc przed zabiegiem).