Zabiegi Sesderma

Zabieg z Retinolem

Działa złuszczająco, rozjaśniająco i odświeżająco, pobudza procesy regeneracyjne w  warstwach skóry. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z dwóch etapów. W pierwszym na dany obszar nakłada się substancję aktywną 10% witaminę C w postaci glukozydu askorbylu oraz 5% niacynamid. Następnym etapem zabiegu jest nałożenie mieszanki, w której skład wchodzi 4%retinol oraz 1% propianian retinylu.  Klient zmywa skórę w domu.  W trakcie następnych dni skóra zaczyna się łuszczyć.

Jest to idealny zabieg dla wymagających klientów, gdyż efekt po kilkunastu dniach jest olśniewający.

Wskazania:

  • zmarszczki,
  • obniżona jędrność i elastyczność,
  • przebarwienia,
  • zmiany trądzikowe,
  • blizny potrądzikowe.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, okres karmienia piersią,
  • zakażenie wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • leczenie retinoidami.

Zabieg z Witaminą C

Zabieg na bazie witaminy C zawiera:

Kwas hialuronowy daje efekt naturalnego nawilżenia skóry, przyciągając do warstwy rogowej cząsteczki wody, stymulując syntezę ceramidów, poprawiając i modulując w ten sposób funkcje bariery.

Ekstrakt z morwy białej hamuje melanogenezę, blokując enzym tyrozynazę.

3-tripeptyd palmitylu (Syn-Coll®) stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i GAG, regenerując macierz skóry. Redukuje zmarszczki i zwiększa jędrność.

Pantenol posiada właściwości zmiękczające, łagodzące i wygładzające skórę podrażnioną.

Efektem zabiegu jest poprawa kolorytu i napięcia skóry, nawilżenie oraz redukcja zmarszczek. Zabieg szczególnie polecany dla skór odwodnionych, przesuszonych, poszarzałych, a także ze względu na działanie przeciwzapalne dla osób z trądzikiem różowatym.

Zabieg można łączyć na przykład z kwasami, mezoterapią mikroigłową, pistoletową.

Zabieg Pomarańczowy

Zabieg pomarańczowy ma intensywne działanie odmładzające. Przeznaczony dla wszystkich typów skóry, regenerująco-rozjaśniający. Zabieg o delikatnym przebiegu złuszczania. Zabieg całoroczny, odświeżający, odmładzający skórę. Nie jest fotouczulający, co pozwala na wykonywanie go całorocznie. Doskonale ujędrnia skórę, zwęża rozszerzone pory, zapewnia lepsze przyswajanie substancji aktywnych przez skórę (staje się ona bardziej chłonna). Jest idealnym dopełnieniem innych zabiegów tj. kwasy.

Składniki aktywne w kosmetykach do zabiegu to:

– retinaldehyd (0,75%)
– cynk
– kwas hialuronowy
– czynnik wzrostu (EGF, TGF – β3)

Zabieg pomarańczowy ma działanie złuszczające, które następuje w 3 etapach o niewielkim nasileniu w ciągu 10-12 dni. Można w tym czasie stosować makijaż w celu kamuflażu.
Pierwsze efekty złuszczania obserwujemy po około 3 dniach, kolejne w 7 dniu i 10 dniu po zabiegu.
Ta forma peelingu wchłania się bardzo szybko i powinna pozostać na skórze około 4 godzin, nie wymaga dłuższej ekspozycji. Ze względu na pomarańczowe zabarwienie peelingu może plamić ubranie, dlatego też wskazane jest zmycie produktu przed snem.

Zabieg można łączyć z kwasami.