Zabiegi z Kwasami

Zabieg z Kwasem Powierzchownym

Zabieg oparty na kwasach o niskich stężeniach, zapewnia wysoce skuteczną, a zarazem niezwykle łagodną i bezpieczną eksfoliację.

Przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry z uwzględnieniem skór cienkich, naczyniowych i dojrzałych. Ze względu na właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne następuje poprawa stanu skóry z trądzikiem z obecnością zaskórników i stanów zapalnych.

Odpowiedni dla skóry z każdym fototypem. Peeling powierzchowny może być stosowany przez cały rok z uwzględnieniem ochrony przeciwsłonecznej.

Amber Acid 30%

Kwas bursztynowy (Succinic Acid) należy do grupy kwasów dikarboksylowych. Posiada doskonałe właściwości złuszczające oraz jest silnym biostymulatorem. Uczestniczy w cyklu przemian biochemicznych prowadzących do powstawania ATP – energii niezbędnej do funkcjonowania komórek. Intensywnie regeneruje i stymuluje naturalne procesy odnowy naskórka. Jest skutecznym antyoksydantem – chroni skórę przed zbyt szybkim starzeniem. 

Shikimic Acid 30%

Kwas szikimowy jest organicznym związkiem chemicznym, należącym do grupy kwasów AHA (alfa hydroksy kwasy). Jest pozyskiwany z anyżu gwiaździstego (Shikimi) – stąd jego nazwa. Ma bardzo szerokie spektrum działania. Jako skuteczny antyoksydant, chroni skórę przed starzeniem. Działa depigmentacyjnie, znacznie zwiększa poziom nawilżenia. Idealnie sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej. Spośród innych kwasów wyróżnia się tym, że jest bardzo dobrze tolerowany nawet przez bardzo wrażliwe skóry. Doskonale złuszcza, nie powodując przy tym podrażnień.

Mandelic/Glycolic/Lactobionic/Phytic Acids 20%

Kompleks kwasów: migdałowy/glikolowy/laktobionowy/fitowy został opracowany dla efektywnej pielęgnacji cery problematycznej, skłonnej do przetłuszczania się oraz z niedoskonałościami bez względu na wiek. 

Zabieg z Kwasem Średnio Głębokim i Głębokim

Innowacyjne i niezwykle skuteczne zabiegi chemicznego złuszczania skóry wybranym kwasem o odpowiednim stężeniu. Peelingi te obejmują w swoim działaniu naskórek i skórę właściwą.

Peeling średnio głęboki lub głęboki redukuje zmarszczki, blizny oraz przebarwienia. Zabieg działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, zapobiega nadmiernej keratynizacji ujść mieszka włosowo-łojowego i powstawaniu zaskórników. Ponadto przyspiesza regenerację skóry dzięki produkcji kolagenu i elastyny.

Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa zaleca się ochronę przeciwsłoneczną w trakcie i do 4 tygodni po zakończonej serii zabiegów eksfoliacji.

Wskazania do peelingów kwasowych:

  • wszystkie rodzaje skóry,
  • trądzik,
  • zaskórniki,
  • powierzchowne zmarszczki,
  • przebarwienia.

Przeciwwskazania:

  • czynne infekcje skórne (np. opryszczka),
  • ciąża,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • leczenie retinoidami,
  • nadwrażliwość na składniki receptury.